Obchody

V USA jsou stovky až tisíce e-shopů, kde můžete nakoupit řádově levněji, než u nás v České republice. Některé obchody zasílají do zahraničí (teď mám na mysli worldwide/international shipping, tedy možnost nechat si zboží poslat kamkoliv na světě) samy o sobě.  Některé obchody posílají sice jenom na území Spojených Států, ale i to se dá vyřešit díky zásilkovým službám.

Někdy problém spočívá v tom, že samotný výrobce obchodům zakáže posílat daný výrobek mimo USA, a i když daný obchod normálně posílá zboží do České republiky – v tomto případě Vám zboží nepošle. Jako jeden příklad za všechny jmenujme například Apple iPad. I ten se tu jednou začne prodávat, ale výhoda v možnosti mít virtuální americkou adresu je myslím zřejmá.

Tento problém řeší firmy, které sídlí na území USA a zabývají se přeposíláním balíků, tzv. zásilkové služby, jak už bylo uvedeno. Mají sklad v USA, tedy americkou adresu. Zboží si necháte poslat k nim, a oni ho poté přepošlou na Vaši adresu v České republice.
Osobně jsem si oblíbil firmu Shipito. Občas se stává, že nějaký obchod neakceptuje platbu českou kreditkou nebo PayPalem s českou adresou, když chcete zboží poslat na adresu v USA. To se dá obejít zprostředkovanou platbou, kterou Shipito rovněž nabízí. Ceník a všechny potřebné informace najdete na jejich stránkách. Pokud chcete ušetřit, lze to řešit také tak, že do daného obchodu zavoláte přes Skype. Většinou je problém s tím, že kreditní karta je vydaná v Česku a doručovací adresa v Americe, ale pokud umíte anglicky, dá se to s customer service daného obchodu bez problémů vyřešit telefonicky. Pokud neumíte a karta bude přesto zamítnuta z tohoto důvodu, doporučuji využít službu zpstředkování nákupu přes Shipito.

A ve kterých obchodech můžete nakupovat?
6pm.com – boty ve slevě

altrecoutlet.com – značkové oblečení a sportovní příslušenství
newegg.com – notebooky a jiná elektronika
bhphotovideo.com – obrovský obchod nejen s fototechnikou
pacsun.com – značkové skate oblečení, kabelky apod.
handheldtimes.com – všechno možné
… a samozřejmě nepřeberná spousta dalších!